Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

          Co roku w kwietnia obchodzona jest w Dobroniu rocznica zbrodni katyńskiej. Mieszkańcy gminy składają wtedy hołd pomordowanym w 1940 roku.
          15 kwietnia 2009 roku w ramach projektu „Katyń… ocalić od zapomnienia” posadzono przed Zespołem Szkół im. Jana Długosza w Dobroniu trzy dęby upamiętniające dobrońskich oficerów: Podporucznika Zygmunt Królika, podkomisarza Ignacego Bartuzela, nadkomisarza Roberta Henryka Żychowskiego. Drzewka zostały wyhodowane z nasion poświęconych przez Jana Pawła II i zasadzone przy szkolnym parkingu. Odsłonięto również kamienie z tablicami pamiątkowymi. Uroczystość zorganizował Zespół Szkół im. ks. Jana Długosza w Dobroniu, który od wielu lat bierze udział w konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie "Parafiada" dotyczących zbrodni katyńskiej.
             

          W maju 2010 roku, w 70 rocznicę zbrodni katyńskiej, odsłonięto przy dębach pomnik ku pamięci polskich jeńców wojennych oraz ludności cywilnej pomordowanych przez reżim komunistyczny na nieludzkiej ziemi.