Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

          Ignacy Bartuzel, syn Józefa i Kunegundy, urodził się 14 lipca 1900 roku w Mogilnie koło Dobronia. Pochodził z rodziny chłopskiej, szkołę podstawową rozpoczął w Mogilnie a ukończył w Dobroniu. Absolwent Gimnazjum Matematyczno-Przyrodniczego w Wilnie. Po ukończeniu szkoły wstąpił do Policji Państwowej, równocześnie kontynuował naukę w szkole policyjnej w Wilnie. Służył kolejno w Wilnie, Warszawie, Lwowie i Częstochowie. Ostatnim miejscem jego służby, przed wybuchem wojny, była Komenda Policji Państwowej w Wieluniu, na stanowisku Kierownika Wydziału Śledczego i Zastępcy Komendanta. Ewakuowany wraz z innymi policjantami na wschód, został internowany w Tarnopolu i osadzony w obozie w Ostaszkowie. Do rodziny dotarła wiadomość o miejscu jego pobytu, jeden krótki list z Ostaszkowa z datą 20 listopada. Z dokumentów NKWD wynika, że został wywieziony z obozu, transportem nr 05/2, na podstawie dyspozycji z 5 kwietnia 1940r. Został zamordowany strzałem w tył głowy w podziemiach siedziby NKWD w Kalininie. Jego szczątki spoczywają w Miednoje.
          Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Pamiątkowym za Wojnę 1918-1920, Medalem Dziesięciolecia Odzyskania Niepodległości oraz Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę.
          Pozostawił żonę i dwie córki – Teresę i Urszulę.